HITO kestis Kalevi vastu ligi kolm veerandit

Ehkki HITO üks põhimängijaid, Georg Tambre, oli võõrsil peetud kohtumisel Tallinna Kaleviga, vigastusega eemal, suudeti kolmel veerandajal vastasele konkurentsi pakkuda. Foto: Matti Kämärä

Eesti korvpalli meistriliigas jaksas HITO võõrsil Tallinna Kalevi vastu peaaegu kolm veerandit võrdselt vastu hakata, ent lõpuks tuli ikkagi kindel kaotus 72:89.

Kuigi HITO-l olid vigastuse tõttu rivist väljas kaks põhimängijat  - Sander Saare ja Georg Tambre -, suudeti põhiliselt kahele ameeriklasele tuginevale Kalevile anda tõsine lahing.

Kuigi Kalev sai esimesel veerandil kiiresti 13punktilise edu, tuli HITO siiski järele ja enne poolajavilet õnnestus mitmel korral ka Kalevist mööda minna. Vaheajale mindi viigiseisus 35:35.

Tasavägine mäng jätkus ka teise poolaja alguses, ent kolmanda veerandaaja lõpuminutitel rebis Kalev 8 punktiga ette. Seda vahet enam tasa teha ei õnnestunud.

HITO suurimad skooritegijad olid Siim Laur 21 ja Edvard Trumm 17 punktiga. Muuhulgas tabas keskmängija kohal mängiv Trumm ka kaks kaugviset kahest. Lauapalle jäi tema arvele seekord 8. Lauavõitluses jäi HITO Kalevile alla 30:35. Pealinna klubile tõid enim punkte ehk ligemale pooled  - kaks ameeriklast - Emmanuel Okoye (22) ja Marc Campbell (18).

HITO järgmine meistriliiga mäng on võõrsil 20. detsembril Pärnu korvpalliklubiga.

Kodumänge HITO-l sel aastal enam ei ole, sest 29. detsembriks kavandatud kohtumine Tartu TÜ/Rockiga lükati edasi. Gert Kullamäe juhendatavat Eesti tippklubi näeb Jõhvis 6. jaanuaril. Päev varem on HITO kodusaalis vastamisi TTÜga. (PR)