Millisel moel on võimalik seda teha?
Ma arvan, et üks asi on kohalike omavalitsuste endi võimekus. Ma näen omavalitsusi, kus keerulistele tingimustele vaatatamata toimub tänu eestvedajatele areng. Teiseks tahan ma, et regionaalpoliitikat teeksid edukalt ka teised ministeeriumid.
Vaat see ongi see koht, millega saaks parandada regionaalpoliitilist tulemuslikkust. Me peame muutma rahastamise poolt õiglasemaks.
Tulite just välja algatusega, et selleks, et Ida-Virumaa keskkonda parandada, tuleks siinseid põlevkiviõli tootjaid veelgi rohkem maksustada. Saan ma õigesti aru, et peate silmas täiendavat maksustamist lisaks sellele, mida nad juba praegu niigi maksavad?
Jah, see on täiendav maksustamine. Eesmärk on, et me ei tegeleks olemasoleva maksutulu ümberjagamisega, vaid tekitame lisatulu.
Enne riigikogu valimisi ei rääkinud te ju täiendavast maksustamisest, vaid sellest, et see raha, mis läheb Ida-Virumaalt keskkonnamaksudena Tallinna, tuleb siia tagasi tuua.
Me oleme esitanud ka ettepaneku muuta olemasolevat süsteemi. Ettepanek viia senimakstavate maksude jaotus [Ida-Virumaa jaoks] paremini proportsiooni, ei viinud tulemuseni.
Need poliitikud, kes sel hetkel, kui Madis Kallas [endine keskkonnaminister] selle ettepaneku tegi, koalitsioonis olid.
Nüüd oleme tulnud välja ettepanekuga, mis ei võta maksudest laekuvat raha kelleltki ära. Nõus, et see võtab ettevõtjatelt rohkem raha ära. Aga seda olukorras, kus õlihinnad on piisavalt kõrged, et see ei mõjutaks tuntavalt nende kasumit.