NÄDALA KUJU − Ilmar Raag

FOTO: LIIS TREIMANN /Scanpix

Narva Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise tõusude ja mõõnadega seriaali kohta on arvatud, et sõltumata sellest, kas sel tuleb õnnelik lõpp või mitte, on Narva kindlasti võitja. Kui vaadata, kui palju on senisest rohkem hakatud ülejäänud Eestis Narva vastu huvi tundma peale kriiside ja ohtude ka kultuuri seisukohast, on positiivset sõelale juba praegu rohkem jäänud. 

Selle nädala uudis, et Narva ei kavatse võistluses kultuuripealinna tiitli pärast Tartule vabatahtlikult alla anda ning on suutnud oma kunstilisi vägesid juhtima saada sellise mitmekülgselt andeka mehe nagu Ilmar Raagi, lükkab ootused hoobilt kõrgustesse.

Raag on Narva juurtega saarlane, kes on õppinud nii Prantsusmaa kui Ameerika ülikoolides, töötanud ajakirjaniku, õppejõu, ETV direktori, vabariigi valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunikuna, teinud mitmeid silmapaistvaid mängufilme, olnud kaitseväega missioonil Aafrikas. Selline pagas peaks aitama Narval selles duellis Tartuga fööniksina tuhast tõusta. Muuseas, Ilmar Raagi esimese mängufilmi pealkiri oli "Tappev Tartu". 

Tagasi üles