Internetti ja nutiseadet kasutades on iseseisvalt õppimine osalt lihtsam, aga samas ka keerukam. Täiskasvanud kipuvad liialt kiikama tahavaatepeeglisse. Internetis surfamine on olemuslikult teistsugune kui õpikute põhjal konspektide koostamine. Igal juhul tuleks õppides keskenduda siin-ja-praegu-hetkele.
Eriolukord soosis kvaliteetsete õppematerjalide loomist ning kättesaadavaks tegemist.
Iseseisvalt õppimist võimaldavate kursuste valik on peadpööritav. Enne alustamist tasub hoolikalt lugeda digiõppe keskkonna tutvustust ja eesmärke. Valige õppematerjale hoolikalt ja kriitiliselt. Uurige kursuse eesmärke, teemasid ning koolitaja tausta. Küsige julgesti kursuse korraldajalt lisainfot. Uurige ka kohalike õppeasutuste põnevaid erialasid ning kursusi. Näiteks Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledž ootab õppima nii koolilõpetajaid kui teist või kolmandat eriala omandada soovivaid täiskasvanuid.
Eriolukord soosis kvaliteetsete õppematerjalide loomist ning kättesaadavaks tegemist. Rikkalik valik mitmesuguseid kursusi ning lühemaid õpiobjekte on Eesti ülikoolide ja kutsekoolide digihoidlates; Udemys, Courseras, EDXs, võõrkeelt on tore õppida Duolingos.
Omal käel uue oskuse omandamine ei sõltu ajast ega kohast. Kandke mõningaid õppematerjale alati kaasas. Siis on ka ootepausidel uus tähendus ning järjekorras seismine on nüüd kvaliteetaeg. Kui loete läbi ühe raamatu, teate autori arvamust; loete läbi kümme head allikat − hakkab tekkima õpitava valdkonna kohta oma arvamus.
Hakake samal ajal lugema valitud valdkonna ajakirju, blogisid ja erialafoorumeid, kuna seal on veidi lihtsam keelekasutus. Otsige võimalusi, kuidas uusi oskusi või teadmisi päriselus katsetada, ning uurige, kus selle valdkonna huvilised peale veebi veel kohtumas käivad. Võimaluse korral algatage julgelt vestlusi ekspertidega.