JUHTKIRI Õpikunäide tegemata teavitustööst

Jõhvi vallavalitsusel poleks olnud keeruline anda eri meediakanalites teada, et 16. juunil algab mikrorajoonis promenaadi ehitus. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvi mikrorajoonis hariduslinnaku promenaadi ehituse raames toimunud vanade puude mahavõtmise lugu on kui õpikunäide omavalitsuse tegemata teavitustööst laiemat avalikkust puudutavas küsimuses. 

Kui on vaja näidata seda, kuidas vallajuhid poseerivad mingi positiivse sündmuse puhul, siis leitakse võimalusi ja raha selleks, et toota pilti nii maast kui õhust ning jagada infot sotsiaalmeedias.

Valimiste lähenedes pandi vallaleht suuremas mahus käima, et teha avaliku raha eest võimalikult palju propagandat riigikogusse kandideerinud vallavanemale Martin Repinskile. Samas koroonakriisi ajal, kui munitsipaallehe väljaandmisel oli sisuliselt üldse mingisugunegi mõte, et viia eluliselt oluline info võimalikult suure hulga inimesteni, pandi see kokkuhoiumeetmena ajutiselt kinni. Ei imestaks, kui järgmiste valimiste lähenedes leitakse, et raha polegi vaja enam kokku hoida, ja lehte hakatakse uuesti välja andma, kuna tärkab taas suur elanike teavitamise tung. 

Puude mahavõtmise puhul polnud mingi kunst ette näha, et kui ühel hommikul läheb elurajoonis kümnete suurte puude saagimiseks, siis tekitab see enamikus inimestes hämmingut ja küsimusi: mis toimub? Vallavalitsusel poleks olnud keeruline anda eri meediakanalites enne teada, et 16. juunil algab mikrorajoonis promenaadi ehitus, seetõttu võetakse maha ligemale sada vana puud, millest paljud on haiged, ja nende asemel istutatakse lähiaastatel uued. 

Kuna seda ei peetud oluliseks, siis ongi loogiliseks tagajärjeks elanike hämming, segadus ja pahameel. Vallavõim võiks mõista, et isikliku propaganda kõrval või − veel parem − selle asemel tuleks rõhku panna olulistel teemadel teavitusele.  

Tagasi üles
Back