Lisaks kasutatakse oma nõudmiste argumenteerimiseks otsest valetamist − laod on tühjad, kohe tuleb kõik tööstused kinni panna, raietingimused on keerulised −, aga see on juba harjumuspärane nutulaul. Silmakirjalikkuse äratundmiseks on vaja teada tausta.
51,4% Eesti territooriumist on defineeritud metsamaana ja sellise metsamaa hulk aasta-aastalt vähehaaval kasvab. Metsamaa pindala suurenemine praeguses käsitluses ei tähenda metsa kui tervikliku ökosüsteemi hulga suurenemist ega ka tavaarusaamale vastavate metsade hulga suurenemist, vaid pelgalt definitsioonile vastava metsamaa pindala suurenemist. See põhjustab vääriti mõistmist ja vastuolusid, kuna Eestis defineeritakse metsamaaks vähemalt 0,1 ha suuruse pindalaga maatükk, kus kasvavad 1,3 meetri kõrgused puittaimed, mille võrad katavad vähemalt 30% maatüki pindalast. Seda definitsiooni kasutatakse metsatööstuse puhul tihti oskuslikult ära avaliku arvamusega manipuleerimiseks.
Energeetilise puidu, sealhulgas pelletite eksport vähendab siseriiklikku energiajulgeolekut ning tuleb lõpetada.
Juriidilistele isikutele (sh RMK) kuulub 66,3% Eesti metsamaast, füüsilistele isikutele ainult 27,9%. Sellise proportsiooni juures on isikuga otseselt seotud nn kodumetsa osakaal väike ja viimase 20 aasta jooksul kahanenud.
Viimastel aastatel on kiiresti suurenenud raieintensiivsus juriidilistele isikutele kuuluvates metsades. Lageraiega raiutud metsa pindala on kasvanud ebaproportsionaalselt kiiresti võrrelduna tihumeetrites mõõdetud raiemahuga, st keskmiselt saadakse Eestis ühelt hektarilt aasta-aastalt vähem puitu (v.a Lõuna-Eesti).
Raiemaht on tõusnud 2005. aastaga võrreldes 50% (2005. aastal oli see 8 miljonit tm, 2021. aastal 12 miljonit tm). Tegelikult raiutakse Eestis oluliselt rohkem, kuna sellesse arvestusse ei lähe mitte metsamaalt (endistelt põllumaadelt, liinikoridoridest, teepervedelt) raiutav puit.