Kui sotsid on sageli korrutanud, et valitsemine peab lisaks aus olemisele ka aus näima, siis see, kuidas sotsist Kohtla-Järve linnapea võttis käsunduslepinguga linna koolivõrgu korrastamist vedama volikogu kogenud võimupoliitiku Riina Ivanova, seda põhimõtet ei järgi.
JUHTKIRI ⟩ Selline töökoha jagamine ei näi ausana (1)
Küsimusi tekib kohemaid rohkem kui üks. Miks võeti seda olulist tööd tegema inimene ilma konkursita, vaid tehti leping volikogu liikmega, kelle häälest sõltub muu hulgas see, kas linnavalitsus püsib ametis või mitte?
Millistest kriteeriumidest lähtuvalt on just Ivanova kõige sobivam inimene sellesse ametisse?
Kui see on vajalik töö koguni viieks aastaks, siis miks ei loodud selleks ametikohta, vaid sõlmiti käsundusleping? Teadmine, et Kohtla-Järve koolivõrku tuleb korrastada ning uusi koolimaju ehitada ja vanu lammutada, ei tulnud ju üleöö!
Pealegi ei ole päris asjakohane ka võrdlus Kesklinna kooli ehitamisega ja väide, et selle koordineerimine oli abilinnapeale liiga suur koormus. Uusi koolimaju ei ehita linnavalitsus, vaid riik ning põhiraskus on haridusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara õlul.
Pentsikuna paistab ka linnavalitsuse meelemuutus, et konkursiga otsiti arendusteenistuse juhti, aga lõpuks ei olegi sellist ametikohta vaja.
Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart tunnistas hiljutises intervjuus Põhjarannikule, et kuigi sotsid ja Keskerakond on moodustanud Kohtla-Järvel võimuliidu, siis Keskerakonna nägu ta selles Kohtla-Järve koalitsioonis ei näe. Kas Riina Ivanovast tehti nüüd muu hulgas ka Keskerakonna näo näitamise projektijuht? Või on kaks ühes?