Valitsus ei puhka loorberitel, ei ole plaaniski

Jaak Aab, riigihalduse minister

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Põhjaranniku 20. juuni juhtkiri annab kriitilise hinnangu poliitikute tegevusele Ida-Virumaal. Kui valimiste-eelsel ajal lubati piirkonna huvide eest seista, olevat nüüd kõik lubajad kadunud. Tunnen, et siinkohal tuleks sõna sekka öelda. Kindlasti ei saa väita, et Ida-Virumaa murede lahendamiseks pole mitte midagi tehtud ning on vaid tühjad sõnad.

Tellijale

Riik on oma mõtetes ja tegudes Ida-Virumaaga. Kui heita pilk kõikide ministeeriumide suurematele investeeringutele, mis Ida-Virumaal perioodil 2016-2019 tehtud, siis on nende investeeringute maht ligikaudu 200 miljonit eurot. Aga vaatame siis lähemalt.

Haridusvaldkonna investeeringutest suunati Ida-Virumaale umbes 40 miljonit eurot. Sellest 38 miljonit eurot koolivõrgu korrastamiseks. Jõhvi põhikooli ehitustöödeks investeeriti 7,12 miljonit eurot ning Kohtla-Järvele riigigümnaasiumi ehitustöödeks 6,6 miljonit eurot. Narva Kesklinna gümnaasiumi põhikooli õppehoone ehitamiseks ja sisustamiseks investeeriti 5,8 miljonit eurot, Kohtla-Järve Kesklinna põhikooli ehitustöödeks 5,8 miljonit eurot ning Sillamäe Vanalinna kooli uue hoone ehitamiseks 4,4 miljonit eurot. Jõhvi vene põhikooli rekonstrueerimine läks maksma 3,4 miljonit eurot, Narva eesti gümnaasiumi põhikooli õppehoone ehitamine 2,6 miljonit eurot ning Aseri kooli põhikooli hooneosa rekonstrueerimine 1,9 miljonit eurot.  

Tagasi üles