Ma ei ütle ka, et oleksime sellega väga aktiivselt tegelnud. Kogu elu lõid ikkagi segamini märtsikuu ja koroona saabumine.
Käibemaks on Eestis endiselt 20 protsenti, kuigi EKRE lubas enne valimisi langetada selle 15 protsendile. Ütlete ilmselt, et koalitsioonis on veel kaks osapoolt, kellega peab arvestama. Aga siis võiks ju leppida kokku vähemalt 18 protsendi peale?
Seda kokkulepet praegu ei ole.
Ma ei näita näpuga kellegi peale. On üks erakond, räägib kogu aeg eelarve tasakaalust.
Kas ravimite käibemaksust ja pensionide tulumaksust vabastamisega [samuti EKRE valimislubadused] on sama lugu?
Pensionide tulumaksust vabastamine on suur teema. On kaks erakonda, kes tahaksid seda teha, ja üks koalitsioonipartner ütleb, et praeguses finantsolukorras ei ole see mõeldav.
Ida-Virumaal asuks EKRE justkui põranda all. Teie kohalikelt liikmetelt pole avalikkuses kuulda olnud mingeid seisukohti kohalikel teemadel. Kuidas te kavatsete oma positsiooni siis parandada?
Paar-kolm aastat tagasi tuli siiasamasse ruumi [Ida-Viru talupidajate liidu majas Jõhvis] mind kuulama paar-kolm inimest. Täna oli poolsada. See on ikkagi pikk samm edasi.
Me peame kindlasti hakkama siin tegelema ka vene keelt kõnelevate inimestega. See ei ole mõeldud mingisuguse ähvardusena Keskerakonnale, vaid see on lihtsalt reaalsus. Siin on suured linnad, kus elab 70-80 protsenti − Narvas veelgi rohkem − mitte-eestlasi.
Kuidas te nendega tegelda kavatsete?
Tuleb suhtlema hakata. Ma julgen öelda, meil on praegu tekkinud kontaktid ja nendega on vaja edasi minna. See on töö, mis ei kanna vilja ühe nädala ega ühe kuuga. Aga ma usun, et selle aastakesega, mis on jäänud kohalike valimisteni, me seda tööd kindlasti intensiivistame.