P, 26.06.2022

ÜKS KÜSIMUS ⟩ Mida kavatsevad Jõhvi võimud ette võtta, et põlengutes ahervaremeks muutunud endine kultuurimaja hoone kesklinna ilmet ei rikuks?

Põhjarannik
Mida kavatsevad Jõhvi võimud ette võtta, et põlengutes ahervaremeks muutunud endine kultuurimaja hoone kesklinna ilmet ei rikuks?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kahe põlenguga on Jõhvi kesklinnas asuv endine kultuurimaja muutunud ahervaremeks.
Kahe põlenguga on Jõhvi kesklinnas asuv endine kultuurimaja muutunud ahervaremeks. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Eelmise aasta oktoobris ja detsembris kahel korral põlenud endisest kultuuri- ja kohtumajast on saanud inetu tondiloss keset linna Narva maanteel. Selle korrastamisest pole põlengust möödunud ligemale poole aasta jooksul olnud märkigi. Eelmise aasta lõpus rääkis Jõhvi abivallavanem Arvo Aller, et vald on huvitatud sellest, et ahervaremeks põlenud hoone ei jääks linnapilti pikaks ajaks rikkuma. "Suhtleme omanikuga [OÜ Uemõh] ja püüame lähiajal hinnata, mida on vallavalitsuse poolt võimalik ette võtta," ütles ta tookord.

Jõhvi abivallavanem ARVO ALLER:

Püüame hoone omanikuga rääkida, et sellisel kujul hoone ei sobi linna. See tuleb kas korda teha või lammutada. Muinsuskaitse ei jõudnud seda hoonet kaitse alla võtta, seetõttu ei ole ka mingeid piiranguid.

Märksõnad
Tagasi üles