Sektor ei ole kunagi väitnud, et tööstus tuleb panna kinni. Aga paljudel ettevõtetel ongi laod tühjaks saamas. Lisaks on igati mõistlik hakata ilmsele probleemile lahendust otsima enne, kui selle tagajärjed on lõplikult käes − kui praegu tuleb veel viimaseid enne sõja algust ette makstud toormekoormaid, siis 9. juulist lõpeb igasugune puidutoorme import Venemaalt. Just Baltimaade ettevõtete ettepanekul on Venemaa puidult võetud ka sertifikaadid, ilma milleta on sellest tehtud tooteid lääneriikides võimatu müüa.
Sektori süüdistamine "Ukraina sõja kannatuste kasutamises oma ärihuvides". Midagi nii küünilist pole ammu kuulnud ja seda on raske isegi kommenteerida. Autor ilmselt ei tea, kust tuleb Eesti riigi ülalpidamiseks, julgeolekukuludeks, sõjapõgenike aitamiseks ja paljuks muuks maksuraha. See tuleb ettevõtlusest. Toormepuudus on päris probleem. Praegusest olukorrast tingitud küttehindade tõus Eesti inimestele on päris probleem.
Metsa ja puidu sektor on üks Eesti majanduse alustalasid, kelle loodud lisandväärtus riigieelarvesse on samas suurusjärgus riigi kulutustega haridusvaldkonnas. Sektor annab otseselt ja kaudselt tööd 56 000 inimesele peamiselt maapiirkondades.
Raiemahud on 2005. aastaga võrreldes tõusnud 50% ja 12 mln tihumeetrini. Demagoogiliselt on valitud viimase 30 aasta kõige madalama võrdlustasemega periood, mille pealt ei saa teha tegelikke järeldusi. Viimane kehtiv arengukava (koostatud koostöös metsanduse ekspertide ja teadlastega) andis suuniseks 12-15 mln tm, seega metsateaduse, metsaseaduse ning viimase arengukava järgi võiks isegi rohkem raiuda.
Energeetiline puit eksporditakse, selle asemel et Eestis kütteks kasutada. Ja see tuleks lõpetada. Esiteks, 70% energiapuidust kasutatakse Eestis. Ülejäänud 30% aitab vähendada näiteks Taani ja Hollandi sõltuvust Vene gaasis.