N, 1.12.2022

ÜKS KÜSIMUS ⟩ Kui palju õpetajaid on eestikeelsele õppele üleminekuks juurde vaja?

Põhjarannik
Kui palju õpetajaid on eestikeelsele õppele üleminekuks juurde vaja?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Foto: Matti Kämärä

Valitsus on teatanud, et alates 2024. aastast alustatakse venekeelsete koolide üleviimist eestikeelsele õppele.

Peaminister KAJA KALLAS:

Harjumaa ja Ida-Virumaa kohalikes omavalitsustes töötab kvalifikatsiooninõuetele mittevastavaid õpetajaid kokku 912, neist 653 ei oma magistrikraadi tasemele vastavat haridust. Kõige suurem on riigikeeleoskuse nõuetele mittevastavate õpetajate osakaal Narvas ja Sillamäel.

Koolieelsetes lasteasutustes töötab kokku umbes 1900 õpetajat, kellest umbes kolmandiku riigikeeleoskuse tase on alla B2 ja pooltel alla C1. Madalam riigikeeleoskuse tase on Ida-Virumaal: Narvas, Kohtla-Järvel, Sillamäel. Keeleameti kogutud andmete kohaselt vajas 2021. aasta sügise seisuga Ida-Virumaal 1524 ja Harjumaal 656 haridustöötajat eesti keele lisaõpet.

Tegelik õpetajate vajadus sõltub sellest, kui paljud praegu koolis töötavad kvalifikatsioonile ja keelenõuetele mittevastavad õpetajad on valmis panustama keeleõppesse ja tasemehariduse omandamisse, mille pakub välja eestikeelsele haridusele ülemineku tegevuskava. Kõiki praegu vene õppekeelega töötavaid õpetajaid ei ole vaja välja vahetada, vaid pakume võimalusi kvalifikatsiooni või kompetentsi tõstmiseks.

Märksõnad
Tagasi üles