Idavirukad teavad seda, mida siinsed ettevõtlust arendavad organisatsioonid ette valmistavad. Nüüd on oluline, et ka kogu muu Eesti ja samuti Euroopa (ning maailmgi) sellest teada saaks. Narva-Jõesuu pikk liivane mererand, Peipsi põhjarannik, metsad-rabad, mõisad ja kindlused, tööstus- ja kaevandusmaastik ning mitmekesised võimalused seikluslikuks ja sportlikuks puhkamiseks on need, mida väga paljudel on veel avastada.
Võimaluste realiseerimine eeldab lisaks ideedele ja hakkajatele inimestele palju muudki. Väga palju räägitakse õiglase ülemineku fondist (ÕÜF), kuid see ei saa olla ainus Ida-Virumaa arengut toetav meede. Kahtlemata on ÕÜF muutuste algatamiseks oluline. Kuid praegused meetmete tingimused vajavad muutmist, sest majandusolud on muutunud. Hea, et kooskõlastusele on need juba läinud ning loodetavasti ka üpris pea jõustatakse. Loodetavasti leiavad ettevõtjad neist innustust, sealjuures on oluline, et taotlema tuleksid ka väikeettevõtjad.
Suured muutused tootmises ja ettevõtluses tähendavad ning nõuavad suuri muutusi väga mitmetes valdkondades. Loomulik, et inimesed peavad omandama uusi oskusi, kuid väga oluline on ka spetsiifiliste oskuste ja teadmistega inimeste, eriti inseneride olemasolu. Need võivad olla kohalikud, aga ka inimesed mujalt Eestist ja maailmast.
Heade inimeste tulek, aga veelgi enam Ida-Virumaale jäämine eeldab, et paraneb ka Ida-Viru elukeskkond. Loodusest üksi ei piisa, vaja on normaalselt nüüdisaegseid elamistingimusi, mitmekesist kultuuriruumi, häid sotsiaalteenuseid, väga häid ja mitmekesiseid haridusvõimalusi ning loomulikult vajavad inimesed, aga ka ettevõtted häid transpordiühendusi. Tänapäevane tootmine vajab puhast energiat.
Riigikogu Ida-Viru toetusrühma esinaisena luban, et omalt poolt hoiame piirkonna arenguvõimaluste arendamisel silma peal ja kasutame riigikogu võimalusi asju tagant utsitada.